Campania R.E.S.P.E.C.T

La Școala Gimnazială ”Constantin Morariu”, Pătrăuți s-au desfășurat activități specifice pentru săptămâna Campaniei RESPECT desfășurată anul acesta în perioada 28.01.2019-01.02.2019. Coordonați de Consilierul Educativ Raluca Toader și profesorii Puiu Violeta, Bumbac Anastasia, Raluca Cojocariu, Apopei Carmen, Covalschi Natalița, Burciu Teodora și Burduja Diana, cu emoție, dăruire și entuziasm, elevii au realizat umbrelele campaniei, postere și desene specifice. Au realizat cât de important este să fie prietenoși și de asemenea au realizat importanța relațiilor interpersonale, cultivarea respectului față de sie și față de ceilalți și au dezvoltat abilitățile de comunicare în vederea aplanării conflictelor.